" >
B

Przyjęcia pogrzebowe (stypy)

Pogrzeb nie jest wprawdzie wymarzoną okazją do ucztowania, jednak tradycja stypy jest zakorzeniona w europejskiej kulturze od pradawnych czasów i kultywowana do dziś. Żałobny charakter przyjęcia pogrzebowego wymaga właściwej oprawy, która pozwoli uczestnikom stypy w spokoju pożegnać bliską osobę. Wybierając lokal na stypę, warto zatem zwrócić uwagę na dobrze przygotowaną i dyskretną obsługę, która potrafi uszanować powagę sytuacji. Spore znaczenie odgrywa również przestrzeń sali na stypy: najlepiej oszacować, ilu osób – w przybliżeniu – możemy spodziewać się na pogrzebie, ponieważ zwyczajowo po uroczystościach na cmentarzu ktoś z najbliższej rodziny zaprasza wszystkich żałobników na poczęstunek. 

Decydując się na wynajem lokalu na stypę w Hotelu Victoria, mogą Państwo liczyć na profesjonalną ekipę kelnerską oraz odpowiedni nastrój. Hotelowa restauracja na stypy oferuje starannie przygotowane, wyśmienite potrawy. Choć stypa nie należy raczej do zbyt długich i wystawnych przyjęć, to jednak w menu powinien znaleźć się przynajmniej jeden ciepły posiłek i przystawki. 

Ponadto wynajmując salę na stypę w naszym hotelu, mogą Państwo również zarezerwować nocleg dla rodziny czy przyjaciół, którzy np. mieszkają zbyt daleko, by wracać tego samego dnia. 

Do pobrania 

Newsletter