" >
B

Sala bankietowa

Bankiety należą do najbardziej eleganckich przyjęć, zatem ich organizację warto powierzyć profesjonalistom. W zależności od okazji, przyjęcie może mieć bardziej swobodny lub oficjalny charakter. Przejawia się to w strojach zaproszonych gości, a także w menu i wystroju sali bankietowej. 

Jeżeli chcemy podkreślić rangę uroczystości, możemy zorganizować bankiet zasiadany – wykwintne przyjęcie, podczas którego goście zajmują przypisane im miejsca przy stołach. Obecnie jednak większą popularnością cieszą się bankiety stojące, które można podzielić na kilka rodzajów:

  • cocktail party – organizowane późnym popołudniem i poprzedzone rozesłaniem zaproszeń. Sala na bankiet typu cocktail party powinna być tak udekorowana, aby goście mogli swobodnie się przemieszczać – jedynie po bokach ustawiamy stoły, na które można odstawić pusty talerzyk czy szklankę. Po sali krążą kelnerzy, serwujący gościom przekąski i napoje. 
  • bankiet angielski – bardziej formalne przyjęcie, na którym obowiązują stroje wieczorowe. Stoły są umiejscowione pośrodku sali bankietowej i odpowiednio przystrojone (najlepszym rozwiązaniem będą motywy nawiązujące do okazji).
  • bankiet mieszany (amerykański) – przyjęcie, na którym znajdują się zarówno stoły bankietowe i bufet, jak też stoliki, przy których goście mogą usiąść. W tym przypadku również stosowne będą kreacje wieczorowe. 

Organizacja bankietów w Hotelu Victoria to gwarancja profesjonalnej obsługi kelnerskiej oraz perfekcyjnie dopracowanych detali, które sprawią, że przyjęcie będzie udane. 

Newsletter